Facebook bude konečně počítat pouze zobrazený organický dosah

Facebook v listopadu 2016 oznámil, že bude organický dosah počítat pouze v případě, kdy se příspěvek Stránky zobrazí na obrazovce uživatele.

Před více než rokem Facebook oznámil, že změní způsob počítání organického dosahu příspěvků Stránek pouze na viditelné imprese. Zmiňovaná úprava ovšem dosud implementována nebyla.

Facebook by měl novou metodologii, která bude organický dosah započítávat pouze tehdy, když se zobrazí na obrazovce uživatele, zavést na začátku roku 2018.

Při oznámení v listopadu 2016 Facebook tvrdil, že ke změně dojde v „následujících měsících“.  Podle mluvčí ovšem zabrala práce na řešení déle, než se očekávalo.

Některé provozovatele Stránek může tato zpráva poněkud překvapit, jelikož mnozí předpokládali, že Facebook počítá pouze viditelný organický dosah odjakživa. Facebook také slíbil, že jakmile k samotné implementaci dojde, provozovatelé Stránek budou na tuto změnu upozorněni.

Facebook v rámci zavedení změny upozorňoval na možný propad organického dosahu o 20 %. Nicméně vzhledem k neustálým obměnám v algoritmu, kvůli kterým je čím dál těžší se k nějakému organickému dosahu na Facebooku vůbec dostat, mohou být provozovatelé Stránek rádi za alespoň nějaký.

Zdroj: Marketing Land