Video marketing v roce 2018

Jaký bude rok 2018 z pohledu video marketingu? Přinásímě vám několik zajímavých čísel, které mohou na tuto otázku odpovědět.

Na Wyzowl byly před nedávnem zveřejněny výsledky průzkumu na téma video marketingu a čísla naznačují, že půjde pro video o další významný rok, jak pro marketéry, tak pro uživatele.

Průzkum byl proveden mezi 570 respondenty v prosinci roku 2017. Mezi respondenty se nacházeli marketingoví profesionálové i online konzumenti. Ještě před samotným průzkumem byli rozděleni právě na marketéry a konzumenty, aby bylo zajištěno, že dostanou pouze relevantní otázky.

Pojďme se nyní podívat na to nejzajímavější…

1. Video neustále roste.

 • 81 % společností používá video jako marketingový nástroj – loni toto číslo činilo 63 %.
 • 99 % těch, kteří již video používají, ho budou používat i v roce 2018.
 • 65 % těch, kteří video nepoužívají, ho v roce 2018 plánují používat.

2. Sledujeme hromadu videí.

Od videí sledovaných v práci až po online streamovací služby je video důležitou součástí našeho života. Jedna z otázek na respondenty zněla, kolik video obsahu průměrně během dne zhlédnou. Průměrně to bylo 1,5 hodiny. 15 % respondentů pak sledovalo různá videa více než 3 hodiny denně.

3. Marketérům pomáhá video s prací.

Na video se lidé často obrací jako na pomoc v různých oblastech života, což čísla jednoznačně potvrzují:

 • 97 % marketérů tvrdí, že video pomohlo uživatelům pochopit jejich produkt nebo službu.
 • 76 % tvrdí, že jim pomohlo zvýšit prodeje.
 • 47 % tvrdí, že jim pomohlo snížit zátěž uživatelské podpory.
 • 76 % tvrdí, že jim pomohlo zvýšit traffic.
 • 80 % marketérů tvrdí, že jim video zvýšilo dwell time na jejich stránkách.
 • 95 % lidí vidělo vysvětlující video, aby se dozvěděli něco více o produktu nebo službě.
 • 81 % lidí se nechalo videem přesvědčit k nákupu produktu nebo služby.
 • 69 % lidí se nechalo videem přesvědčit k nákupu softwaru nebo aplikace.
 • 85 % lidí tvrdí, že by od společností rádo vidělo více videí.

4. Uživatelé zbožňují videa.

Zřejmě to není nic překvapivého, ale videa výrazně vylepšují prožitek uživatelů…

Když je na stejné stránce dostupné video i text, 72 % lidí si jako zdroj informací o produktu nebo službě zvolí raději video.

5. Rádi sdílíme.

Mezi lidmi panuje mylná představa, že uživatelé sdílí pouze směšná a zábavná videa (kočky a epic fails). V průzkumu vyšlo nicméně najevo, že pokud vytvoříte video, které se bude daným uživatelům líbit, 83 % jeho sdílení mezi své přátele zváží. To, že jste firma, ještě nutně neznamená nevýhodu – důležitý je obsah!

6. LinkedIn bude v roce 2018 vzkvétat. Snapchat ne tak moc.

Respondenti se měli vyjádřit také k několika různým platformám a technikám – YouTube, Facebook, interaktivní videa a další. Nejzajímavější informace přišla kupodivu z LinkedIn. Podle ní by se mohla v tomto roce udát na „profesionální“ sociální síti video revoluce.

Zatímco v tuto chvíli sdílí na LinkedIn video obsah pouze 38 % marketérů, tři čtvrtiny z nich tvrdí, že jde o úspěšnou taktiku. Více než polovina (55 %) respondentů pak bude v roce 2018 s videem nadále pokračovat nebo s ním začnou.

Během posledních několika let se mluvilo o Snapchatu jako o „další velké platformě“ pro marketéry. Nicméně data z průzkumu ukazují něco jiného. Snapchat je samozřejmě nedílnou součástí života několika milionů uživatelů, ovšem jako marketingový nástroj těžce zaostává.

Pouze 11 % respondentů používá SnapChat jako platformu pro video marketing a pouze 27 % z těch, co ho k tomuto účelů používá, potvrzuje jeho efektivitu (jednoznačně nejnižší číslo ze všech ostatních platforem a technik). Využití bude navíc prokazatelně padat, jelikož pouhých 9 % plánuje Snapchat pro video marketing používat i v roce 2018.

Jste připraveni na video v roce 2018?

Přinesli jsme vám několik nejzajímavějších statistik pro nadcházející rok. Rozhodně vám ovšem doporučujeme si projít kompletní report, který vám napoví, jak by mohl vypadat video marketing v roce 2018.

Zdroj: HubSpot